GNF

Systém výživy zažívacieho traktu

Poruchy zažívania spôsobujú starosti trénerom, chovateľom a majiteľom koní podávajúcich špičkové výkony. Jedna z týchto porúch, syndróm vredov v zažívacom trakte koní - Equine Gastric Ulcer Syndrom - (EGUS), sa v súčasnom období stala terčom zvýšenej pozornosti. Kone vo vysokej záťaži sú vystavené zvýšenému riziku. Endoskopické vyšetrenia ukázali, že až 93% dostihových koní trpí vredmi v zažívacom trakte a 60% ostatných koní vo vysokom stupni záťaže. Príčinou vysokého výskytu týchto problémov sú :

  • prerušované kŕmenie
  • vysokokoncentrované krmivá malých objemov
  • ustajnenie v boxoch obmedzujúce voľný pohyb
  • záťaž včítane stresu.

Je často ťažko uskutočniteľné stiahnuť kone s týmito problémami (EGUS) z tréningu a vrátiť ich na trávnaté pastvy. Správna výživa je rozhodujúcim faktorom pre udržanie zdravého zažívacieho traktu v tak namáhavých podmienkach.

GNF je jedinečný výživový doplnok na každodenné podávanie pre predchádzanie zažívacím problémom. GNF napomáha udržiavať optimálne zdravie a funkčnosť zažívacieho traktu, umožňujúcu maximálnu využitel'nosť krmiva.

Frukto-oligosacharidy (FOS) sú probiotické kultúry, ktoré pomáhajú zásobovať existujúce užitočné baktérie v zažívacom ústrojenstve (ako bifidobaktérie a laktobacily). Zúčastňujú sa enzymatického trávenia v hornej časti začívacieho traktu, kde poskytujú živiny pre pôvodnú užitočnú flóru.

Glutamin je aminokyselina, ktorej kľúčovou funkciou je výživa buniek žalúdočnej steny a čreva.

Threonín je esenciálna aminokyselina. Štúdie ukázali, že nedostatok tejto živiny môže spôsobiť zníženú tvorbu mucínu a zhoršenú funkčnosť začívacieho traktu.

Výťažok z morských rias je získaný z hnedých morských rias Laminaria Hyperboa zbieraných v chladných vodách Atlantiku. Je bohatý na aminokyseliny a esenciálne živiny. Spolu s uhličitanom vápenatým tvorí gel, ktorý môže pôsobiť ako fyzikálna bariéra minimalizujúca vystavenie žalúdočnej steny pôsobeniu kyslého obsahu žalúdka.

Minerály - GNF obsahuje vápnik a horčík - dve kľúčové živiny podporujúce zdravý tráviaci trakt.

 

Zloženie - účinné látky: uhličitan vápenatý, hydroxid horečnatý, výťažok z morských rias (Laminaria Hyperborea), frukto-oligosacharidy, glutamín, treonín, doplnok a pojivá - sójový tuk a kaolín.

 

Dávkovanie : pridáva sa do kŕmnej dávky.

Všetky kone : 50g dvakrát denne

Pony a žriebätá : 25g dvakrát denne

Kone musia mať zabezpečený stály prístup k čerstvej pitnej vode.

 

Balenie : 3 kg, 10 kg , granulky v plastových nádobách

 

GNF je doplnkové krmivo pre kone