VITA - E - PLUS

Koncentrovaný zdroj antioxidantov

Pri záťaži je do svalov uvoľňované množstvo toxickcých chemikálií ( tzv. voľných radikálov). V prípade, že nie sú rozložené, poškodzujú tieto chemikálie organizmus a znižujú atletickú výkonnosť koňa. VITA-E-PLUS je koncentrovaným zdrojom prírodných antioxidantov. Skrmovanie VITA-E-PLUS umožňuje koňom v tréningu maximalizovať ich atletický potenciál.

VITA-E-PLUS obsahuje tiež nevyhnutné živiny pre chovné kobyly a plemenné žrebce. Nedostatok týchto živín sa vyskytuje najmä počas zimných mesiacov, kedy vo väčšine prípadov zimné krmivo neposkytuje adekvátnu výživu pre vysoké výkony a plodnosť. Skrmovanie VITA-E-PLUS zabezpečuje, že chovné zvieratá dostávajú koncentrovaný zdroj dôležitých vitamínov s doplnkovým priaznivým účinkom esenciálnej aminokyseliny lizín podporujúcej vývoj mladých rastúcich zvierat.

VITA-E-PLUS je jedinečný kŕmny doplnok, ktorý kombinuje antioxidačné účinky vitamínu E, vitamínu C a selénia, s doplnkom lizínu a vitamínov skupiny B.

KONE V TRÉNINGU

  • vitamín E a vitamín C blokujú tvorbu voľných radikálov, škodlivých vedľajších produktov látkovej výmeny u koní v záťaži
  • selén je zložkou enzýmu petodivá peoxidáza, ktorý pomáha predchádzať tvorbe voľných radikálov
  • vedecký výskum ukázal, že kŕmenie vysokého množstva vitamínu E môže zvýšiť vytrvalosť a výkonnosť koní vďaka svojim antioxidačným účinkom
  • mnoho trénerov poukázalo na skutočnosť, že podávanie vitamínov B1 a B2 pomáha redukovať výskyt "tying-up" syndrómu u kobýl
  • mnoho veterinárov a odborníkov na výživu odporúča orálne podávanie vitamínu E a selénu na liečbu a prevenciu nutričnej myopatie ako aj "tying-up" syndrómu.

CHOV

  • Podávanie vitamínov s antioxidačným účinkom pomáha pripraviť chovné kobyly a plemenné žrebce na skorý začiatok pripúšťacej sezóny už počas zimy. Zimné krmivo väčšinou neobsahuje dostatočné množstvo týchto vitamínov.
  • výskumníci poukázali na to, že podávanie vitamínu E môže zlepšiť imunitnú odozvu u dospelých koní a žriebät

 

Zloženie - účinné látky: vitamín E, vitamín C, selén, vitamín B1, vitamín B2, lizín

 

Dávkovanie :

Pridáva sa do kŕmnej dávky.

Kone v tréningu : 50g denne

Chovné kobyly a plemenné žrebce : 50g denne

Odstavčatá a ročky : 50g každý druhý deň

 

Balenie : prášok vo vrecúškach 30x50g, prášok v plastových nádobách 5kg a 10kg

 

VITA-E-PLUS je doplnkové krmivo pre kone