CALPHORMIN

Pre optimálny vývoj a štruktúru kostry

CALPHORMIN pokrýva narastajúce požiadavky na základné živiny potrebné pre optimálny vývoj kostry u mladých rastúcich koní.

  • Základnou úlohou VÁPNIKA a FOSFORU v tele je vývoj a rast kostí a zubov. Kone oveľa častejšie trpia nedostatkom vápnika fosforu ako nedostatkom niektorých iných minerálov.
  • SODIUM ZEOLITE - vodnatý hlinitokremičitan sodný - je zlúčenina obsahujúca biologicky dostupný kremík. zlepšujúci vápenatenie kostí a nachádza sa vo veľkom množstve v spojovacích tkanivách. Kremík je spojený s tvorbou kolagénu, vláknitej bielkovinovej matrice, ktorá podporuje v organizme také štruktúry ako sú chrupavky a kosti.
  • LYZÍN je prvou limitujúcou aminokyselinou vo výžive rastúcich žriebät. Neprimeraný príjem bielkovín alebo lyzínu spôsobuje zhoršenie rastu a vývoja mladých zvierat.
  • ZINOK, MEĎ a MANGÁN sú základnými stopovými prvkami, ktorých nedostatok je spojený so

o     zvýšeným výskytom porúch osifikácle (osteochondróza)
o     zvýšeným výskytom vývojových ortopedických porúch
o     zhoršením metabolizmu uhľovodíkov a syntézy chondroltin sulfátu

  • MSM (Metylsulfonylmetán) je zdrojom biologicky dostupnej síry, nevyhnutnej pre tvorbu spojovacích tkanív.

CALPHORMIN je jedinečný v tom, že obsahuje vyváženú kombináciu makrominerálov, stopových prvkov, aminokyselín a zlúčenín s obsahom kremíka. Základy pre budúce úspechy koňa môžu byť položené už pred jeho narodením. Zabezpečením správne vyvážených makrominerálov, stopových prvkov a aminokyselín u žrebných kobýl tieto látky sa prenášajú už počas žrebnosti úspešne z kobyly na plod, podporujú optimálny rast a vývoj kostí správným a vyváženým spôsobom. CALPHORMIN dáva mladým koňom najlepší štart aký len môže dať. Podávanie CALPHORMINu aj naďalej mladým rýchlorastúcim koňom optimalizuje ich rast a vývoj kostí správnym a vyváženým spôsobom.

Zloženie - účinné látky : vápnik, fosfor, sodium zeolit - vodnatý hlinitokremičitan sodný, metylsulfonylmetán, zinok, mangán, meď, lyzín, aminokyseliny

  v 120g v 1kg
vápnik 22,832mg 190,268mg
fosfor 8,002mg 66,685mg
vodnatý hlinitokremičitan sodný 10,008mg 83,400mg
metylsulfonylmetán 1,560mg 13,000mg
zinok 578 mg 4 820 mg
mangán 309 mg 2 573 mg
meď 100 mg 834 mg
lyzín HCI 12 480 mg 104 000 mg

Kŕmny návod : Pridáva sa do normálnej kŕmnej dávky
žrebné kobyly v 9.-11. mesiaci : 120 g denne
laktujúce kobyly : 120 g denne
odstavčatá (6-12 mesiacov) : 60 g denne
ročky : 60 g denne
dvojročné kone : 60 g denne.

Balenie : 3 kg, 10 kg granulky v plastových nádobách

CALPHORMIN je doplnkové krmivo pre kone