Pavo SpeediBeet

Repné rezky s krátkou dobou namáčania

 • Vysokokvalitná vláknina s probiotickým efektom
 • Podporuje správnu funkciu tráviacej sústavy
 • Veľmi nízky obsah cukru, bez melasy

SpeediBeet – popis výrobku

Pavo SpeediBeet obsahuje vysokohodnotnú vlákninu, Ktorá podporuje zdravý tráviaci trakt. Repné rezky sú spracované špeciálnym patentovaným spôsobom (mikronizáciou) na jeden výnimočný kŕmny doplnok. SpeediBeet neobsahuje melasu a má veľmi nízky obsah cukru. Vďaka krátkemu času namáčania je možné tieto vločky podávať už po 10 minútach namáčania.

Pavo SpeediBeet má vysoký podiel rozpustnej vlákniny, najmä pektínu, čo znamená, že tieto vlákna sú ešte ľahšie stráviteľné ako seno. Preto je vynikajúcim zdrojom pomaly sa uvoľňujúcej energie – ideálnej pre športové kone. Prebiotické účinky pektínu podporujú rozmnožovanie zdraviu prospešných črevných baktérií, čo zlepšuje trávenie.

Bez škrobu a s nízkym obsahom cukru iba 5%, je ideálnym krmivom pre kone so sklonom ku schváteniu (laminitíde). Pavo SpeediBeet je odporúčané Nadáciou proti laminitíde.

Odporúčané sú rozdielne množstvá pre rôzne druhy použitia

 • ako prídavok navyše k doterajšiemu kŕmeniu sa odporúča  
  25 g SpeediBeet / 100 kg telesnej hmotnosti
 • ako pevná zložka dennej kŕmnej dávky
  30-50 g SpeediBeet / 100 kg telesnej homtnosti
 • ako čiastočná náhrada objemového krmiva (pre seniorov)
  400 g SpeediBeet / 100 kg telesnej hmotnosti

Pokiaľ začínate skrmovať Pavo SpeediBeet prvý raz, pridávajte koňovi postupne a zmiešajte ho najprv s normálnym bežným krmivom.

Prekŕrmenie s Pavo Speedi-Beet a následné zažívacie problémy sú nepravdepodobné. Bolo dokonca pozorované významné zníženie výskytu koliky a súvisiacich problémov, ak sa skrmuje repná vláknina. Kŕmenie by však malo byť vždy upravené primerane vzhľadom na záťaž koňa (spotrebu energie).

Pavo SpeediBeet neobsahuje žiadne pridané vitamíny a minerály. Ak kŕmite koňa iba Pavom SpeediBeet a objemovým krmivom (senom), je vhodné pridanie minerálneho doplnku, ako Pavo SummerFit alebo Pavo VitalComplete.

Upozornenie: Pavo SpeediBeet nesmie byť skrmované suché v žiadnom prípade. Uchovávajte ho vždy v uzavretej nádobe, aby sa k nemu kone nemohli voľne dostaťa zožrať suché.

SpeediBeet – výsledok testovania

Až 80% testujúcich Pavo SpeediBeet ocenilo krátky čas namáčania ako výrazný šetrič času alebo jednoducho ako  úžasné. Vzhľadom k nízkemu obsahu cukru (5%), bolo prijímanie zo začiatku skrmovania u niekoľkých koní horšie a repné rezky museli byť kŕmené zmiešané s bežným krmivom. Spomedzi 30 testujúcich Pavo SpeediBeet až 90% by toto krmivo aj naďalej kŕmilo a 98% z nich považuje cenu za primeranú.

Návod na použitie : Na 1 liter vody 200g repných rezkov Pavo SpeediBeet

Zloženie :

ME   12 MJ/ kg
Využiteľné proteíny   4,2 %
Hrubé proteíny   10,0 %
Tuk   0,7%
Vláknina   16,0%
Popol   9,0%
Cukor   5,0%
Škroby   0,0%
Lyzín   3,2%
Metionín   1,5%.
Minerály :
Vápnik   0,7%
Fosfor   0,1%
Sodík   0,24%
Draslík   1,14%
Horčík   0,3%.

Balenie : vrecia 15 kg

Trvanlivosť : V uzavretom vreci 12 mesiacov

Odporúčané skladovanie : Skladovať na chladnom, suchom a tmavom mieste. Po manipulácii opäť zavrieť.