ISOPRO

Izotonický elektrolyt - výživový doplnok

ISOPRO je izotonický elektrolyt určený na denné použitie pre kone v záťaži. Vysoká intenzita práce môže vyvolať zvýšenú produkciu tepla a to 40 až 60 násobok toho, čo metabolizmus produkuje pri kľudovom režime. Produkcia tepla v takom množstve už môže limitovať výkon. Hlavným spôsobom odbúravania vyprodukovaného tepla je potenie. Potenie spôsobuje nielen stratu vody ale aj základných, pre organizmus nevyhnutných, elektrolytov. Ak táto strata nie je nahradená, nerovnováha v metabolizme môže viesť k tvorbe kyseliny mliečnej, "tying up" syndrómu, dehydratácii a ku zníženiu výkonu.

ISOPRO je :

  • koncentrovaný, na vedeckom základe vytvorený a cenovo výhodný elektrolyt - určený ako doplnok výživy pre kone v záťaži.
  • izotonický prípravok obsahujúci najdôležitejšie základné elektrolyty.
  • cenovo výhodný elektrolyt, ideálny pre veľké tréningové centrály.
  • s prírodnou príchuťou anízu, ktorý je pre kone veľmi chutný a veľmi dobre prijímaný.

 Ako elektrolyty napomáhajú k zvýšeniu výkonu Vašich koni?

Sodík : základ pre kontrakciu svalov, správnu funkciu nervového a cievneho systém ako aj vyrovnávanie osmotického tlaku v bunkách.

Draslík : spoločne so sodíkom sa podiera na regulácii osmotického tlaku v bunkách a nervoch, ako aj na kontrakcii svalov.

Chloridy : spolu so sodíkom a draslíkom sa zúčastňujú na regulácii acidobázickej rovnováhy buniek. Chloridy zohrávajú rozhodujúcu úlohu pre správnu činnosť obličiek.

Vápnik : podieľa sa na fungovaní bunkových mebrán, má vplyv na zrážanlivosť krvi a plní tiež funkciu v svalovonervovom aparáte.

Horčík : je nevyhnutný pre kontrakciu svalov a produkciu energie.

Uhličitan sodný : pôsobí ako zásobáreň pomáhajúca v prevencii voči tvorbe kyseliny mliečnej.

Síran : zlepšuje absorpciu záporne nabitých elektrolytov.

Citran : napomáha pri obnovovaní izotonickej rovnováhy.

Zloženie - účinné látky : sodík, draslík, vápnik, horčík, citrany, uhličitany, hydrouhličitany, chloridy a sírany. Prípravok je ochutený prírodným anízovým olejom.

 

Návod na použitie :

ISOPRO 2000 má byť pridávaný do normálnej kŕmnej dávky.

Kone v tréningu - 60g na deň

Kone musia mať zabezpečený stály prístup k čerstvej pitnej vode !

 

Balenie : prášok v balení 1,5 kg a 10 kg

 

ISOPRO je doplnkové (nízkoenergetické) krmivo pre kone