05.04.2015 20:30

VILAMOURA ATLANTIC TOUR 2015 - 6.TÝŽDEŇ

V nedeľu štartoval Radovan Šillo najskôr v BIG TOUR 145cm dvojfázové skákanie. S Chieanom skončil s jednou chybou v prvej fáze na 49.mieste. So Sire du Veret zajazidil prvú fázu čisto a už už to vyzeralo, že celú súťaž dokončí bez chyby, keď na poslednom dvojskoku zhodil a so 4 trestnými bodmi v druhej fáze skončil na peknom 19.mieste 3,63 sek za poslednou bodovanou priečkou.  Ani v záverečnej BigTour 150cm sa Radovanovi s Quintom nepodarilo pretrhnúť smolu z tohto týždňa a po jednej chybe obsadili až 23.priečku a nebodovali.

4 tr.body

Vrchol celej Vilamoura Atlantic Tour bol naplánovaný na sobotu 4.4.2015. Hneď zrána Radovan Šillo štartoval so Sire a Oscarom v súťaži 135cm na čas. Z pôvodne prihlásených 100 súťažiacich nakoniec štartovalo 94. Až 30 z nich zajazdilo čistý parkúr – medzi nimi aj Rado so Sire, no čas ich odsunul na 27.miesto. S Oscarom prekročili časový limit a dostali penalizáciu 1 tr.bod.

V CSI4* Grand Prix 160cm na dve kolá štartoval s Bulgarie a v prvom kole nazbierali 17 (16+1) tr.bodov, čo ich zaradilo na 38.miesto. Prvé kolo bez trestných bodov absolvovalo iba 7 jazdcov z 50 štartujúcich. Druhé kolo zajazdilo už iba 5 jazdcov z 13, ktorí štartovali v druhom kole. Prvé dve priečky nakoniec obsadili Francúzi Cedric Angot s Rubis de Preuilly a Philippe Rozier Unpulsion de la Hart

1 tr.bod

V piatkovej súťaži 135cm dvojfázové skákanie štartoval Radovan Šillo s Quintom a Oscarom des Fontaines a s oboma zajazdil čisto obidve fázy. Z celkového počtu 92 štartujúcich však obe fázy čisto zajazdilo až  43 jazdcov a koní. O poradí rozhodoval dosiahnutý čas a ten odsunul Oscara na 32. a Quinta na 40.priečku.
V rankingovej súťaži 145 cm o 25150€ v konkurencii 98 štartujúcich skončil Chieano na 67.mieste po dvoch chybách na kolmých skokoch (8 tr.bodov).

Vo štvrtok sa vo Vilamoura konali až dve rankingové súťaže. V prvej 145cm na čas skončil Radovan Šillo s Chieanom aj Quintom so 4 trestnými bodmi. Vo veľmi početnej konkurencii, keď až 42 jazdcov odjazdilo čistý parkúr, to na popredné umiestnenie nestačilo. V druhej rankingovej súťaži 150cm na čas s jedným rozoskakovaním zajazdil Rado s Bulagarie van de Lindehoeve čistý pakúr. V rozoskakovaní s jednou chy bou mu len tesne ušlo bodované a honorované umiestnenie. Okrem rankingových súťaží odjazdil aj Medium Tour 135cm na čas, s oboma koňmi zajazdil bez chyby a skončil s nimi na zdieľanom 14,mieste.

2.4.2015
CSI3* Big Tour 150 cm - na čas s jedným rozoskakovaním
21.miesto BULGARIE VAN DE LINDEHOEVE
čistý základný parkúr a 4 trestné body v rozoskakovaní v konkurencii 62 jazdcov a koní