22.02.2015 18:00

Radovan Šillo na VILAMOURA ATLANTIC TOUR 2015

Radovan Šillo sa po troch týždňoch v španielskom stredisku Mijas, kde v súťažiach Costa del Sol Winter Tour 2015 pripísal na svoje konto 75 bodov do svetového rebríčka jazdcov FEI Longines ranking, presunul do portugalského strediska Vilamoura. Súťaže Vilamoura Atlantic Tour 2015 potrvajú až do piateho apríla. Postupne sú na programe súťaže CSI2*, CSI3* a na záver aj CSI4*.

VILAMOURA ATLANTIC TOUR 2015

Po nie príliš vydarenej sobote, keď sa výraznejšie nepresadil ani jeden z Radových koní, v úvodnej nedeľňajšej súťaži Radovan Šillo a Barino skončili na peknom 12.mieste v CSI** Big Tour 140 cm s čistým parkúrom a 7,65 sek za víťazom v silnej konkurencii 78 jazdcov a koní.
V popoludňajšej CSI** GRAND PRIX 145 cm štartoval Radovan s Quintom ako desiaty v poradí. Náročný parkúr dovtedy neabsolvoval čisto nik a výborným časom sa zaradili na čelo. Postupne však klesali až nakoniec obsadili 13.miesto, vďaka čomu získali ďalších 5 bodov do svetového skokového rebríčka a Radovan svoj zisk za štyri týždne na juhu Európy zaokrúhlil na rovných 100 bodov.

čistý parkúr 7,65 sek za víťazom v konkurencii 78 jazdcov a koní

Ani v druhej bodovacej súťaži vo Vilamoura Atlantic Tour neobišiel Radovan Šillo „na sucho“. V súťaži Big tour 145 cm na čas o 24.750 EUR skončil so Sire du Veret na 15.mieste, za čo si pripísali 5 bodov do svetového rebríčka. Quinto absolvoval tentoraz parkúr vo veľmi dobrom čase (iba päť koní pred ním malo lepší čas), žiaľ 4 trestné body ho odsunuli na 21.miesto v konkurencii 68 štartujúcich. V súťaži sedemročných koní štartovalo 65 koní. Durant W so 4 trestnými bodmi skončil na 40.mieste a Isidor Carcaletto na 53.priečke s 8 trestnými bodmi.

20.2.2015
CSI2* Big Tour 145 cm - na čas
15.miesto SIRE DU VERET (50 EUR) a 5 bodov do FEI Longines Ranking
čistý parkúr 10,89 sek za víťazom v konkurencii 68 jazdcov a koní

Hneď na úvod v prvej bodovacej súťaži CSI2* 145 cm na čas s jedným rozoskakovaním o 24.500 EUR sa podarilo Radovanovi Šillovi v konkurencii 47 jadcov a koní získať body do svetového rebríčka. Za ôsme miesto s Quintom získal 15 bodov. V tej istej súťaži s Bulgarie Van De Lindehove skončil s 5 trestnými bodmi na 30. priečke. V ďalšej súťaži 140 cm na čas so Sire du Veret absolvoval čistý parkúr no na 17. mieste strácal na poslednú prémiovanú dvanástu priečku 2,63 sek. S ďalším koňom Oscar des Fontaines skončil so 4 trestnými bodmi na 35. mieste.

19.2.2015
CSI2* Big Tour 145 cm - na čas s jedným rozoskakovaním
8.miesto QUINTO (735 EUR) a 15 bodov do FEI Longines Ranking
čistý parkúr aj rozoskakovanie 1,54 sek za víťazom v konkurencii 47 jazdcov a koní