21.04.2014 13:44

Cena Agropartner 2014

CEN Cena Agropartner 2014

Úvodné preteky slovenskej sezóny vo vytrvalostnom jazdení sa konali 12.4.2014 už tradične v Plaveckom Podhradí. Organizátorskú taktovku od domáceho JK Agropartner prevzal JŠK PS Farm Svätý Jur okolo novozvoleného šéfa sekcie vytrvalostného jazdenia SJF Mgr.Vladimíra Pažitného. Na štart pretekov sa postavilo 41 jazdcov a ich koní. V súťažiach CEN83, CENJ83, CEN60 a CEN46 štartovali dvojice zo Slovenska a Českej republiky. Preteky nedokončili iba 4 dvojice, čo je menej ako 10%.

Najúspešnejší v hlavných pretekoch programu CEN83 boli pretekári klubu Al Asil Liptovský Mikuláš - zvíťazil Feras Boulbol s kobylou Medina (priemer 14,950km/hod). Druhá skončila dvojica Barbora Smerigaiová a Hadia (14,949km/hod). Bronzová priečka pripadla Michaele Ješkovej a Gazal Fatime (14,948 km/hod). Štvrtý s odstupom viac ako pol hodiny na víťaza dokončil Miroslav Jadlovský z ČR. Piate a šieste miesto obsadili súťažiaci z radov usporiadateľského JŠK PS Farm Martin Bakoš (s Kamarom - do noviciátu mu chýba absolvovať ešte jedny preteky CEN80) a Ján Draškovič (s kobylou Chasma, pre ktorú to bola prvá úspešná osemdesiatka). Pre druhého menovaného úspešné absolvovanie pretekov znamená skompletizovanie noviciátu a otvára sa mu tým možnosť štartovať v medzinárodných pretekoch. Na siedmom mieste skončila Mária Merková s kobylou Farah a obom do splnenia noviciátu chýba úspešné dokončenie ešte jedných pretekov CEN80. Poslednou úspešnou pretekárkou v tejto kategórii bola minuloročná majsterka Slovenska Lucia Supeková na koni Perevent, ktorá sprevádzala na trati v súťaži CENJ83 bojujúce dcéry – dvojičky Luciu mladšiu, prvú v cieli na koni Jusuf Bushi (priemer 14,140km/hod), a Michaelu, v cieli druhá na koni Samahi (13,764 km/hod) – všetky tri pretekajú vo farbách JŠK PS Farm Svätý Jur.

Až tucet súťažiacich sa zišiel v pretekoch CEN60. Do cieľa však prišlo iba deväť dvojíc. Zvíťazil Miroslav Drásal z ČR (18,045km/hod). Druhé miesto so stratou 52 sekúnd obsadila Lucia Marošová s kobylou Shadit z klubu Shereen ET Bratislava (17,967km/hod) iba jedinú sekundu pred skúsenou dvojicou Silvia Potočná / Gamaar (Fiaker Marianka – 17,966km/hod). Rozosrupy medzi ďalšími v cieli boli už väčšie.

Preteky CEN46 dokončili úspešne všetci osemnásti súťažiaci (z toho 3 z ČR).