E N D U R A N C E   2 0 1 1

Najlepší jazdec - LUCIA STAROVECKÁ

Najlepší jazdec junior - DOMINIKA KLEINOVÁ

Najlepší kôň - SATÉN

Najlepší klub - JŠK Svätý Jur

17.12.2011  Modra-Harmónia - Bilancovanie sezóny, vyhodnotenie najlepších podľa výsledkov v sezóne 2011, plány a očakávania do sezóny 2012 boli hlavnou náplňou vytrvaleckého Mini Gala v Modre Harmónii. Až tri zo štyroch hlavných ocenení putovali do Svätého Jura, keď v bodovacej súťaži podľa výsledkov dosiahnutých v sezóne 2011 sa na vrchol postavili Lucia Starovecká, jej štvornohý partner Satén a klub JŠK Svätý Jur pod vedením Vladimíra Pažitného, vo farbách ktorého úspešne pretekali okrem už spomenutej Lucie Staroveckej tiež Martin Bakoš, Lucia Supeková a administratívne aj Magdaléna Prikrylová. Víťazstvo v kategórii juniorov získala Dominika Kleinová zo Shereen Endurance Club, ktorá sa okrem iného kvalifikovala aj na štart MSJ v Abú Dhabí, avšak zdravotné problémy jej štvornohého partnera Mabruka jej napokon štart neumožnili.

Osobitného ocenenia sa dostalo členom reprezentačného družstva na ME vo Floracu : Feras Boulbol, Feiruz Boulbolová, Charlotte Mlynčeková a Silvia Potočná


Š A M P I Ó N I   2 0 1 1

Jaroslav Línek - Zuzana Kubovičová - AUTOOPRAVOVŇA Strnisko

Lukáš Matuský - Jaroslav Hanáček - MPL Racing

 

30.10.2011, Bratislava - Záver slovenskej dostihovej sezóny sa niesol hlavne v duchu rozlúčky najbohatšieho koňa novodobej slovenskej turfovej histórie RYAN-a zo stajne MPL Racing a tiež to bol finiš v súboji o tituly slovenských šampiónov pre rok 2011. Obhajca titulu z minulého roku - trénerka ing.Zuzana Kubovičová si obhajobu titulu zabezpečila už pred viac ako mesiacom. Istý bol aj víťaz jazdeckého šampionátu na rovine Jaroslav Línek. Jasné bolo aj prvenstvo stajne MPL Racing v prekážkovom šampionáte. Až posledný dostihový míting slovenskej sezóny 2011 však rozhodol o šampiónoch v ďalších troch kategóriách. Vo všetkých troch prípadoch sa z prvenstva v šampionáte napokon tešili lídri priebežného poradia a šampiónmi pre rok 2011 sa tak stali stajňa AUTOOPRAVOVŇA Strnisko v kategórii majiteľov na rovine, jazdec Lukáš Matuský a tréner Jaroslav Hanáček v prekážkových kategóriách.

Na rovine stajňa MPL Racing po boji o hlavu strieborná

Strhujúci bol najmä záver boja o titul šampióna na rovine v kategórii majiteľov, keď titul šampióna stajni MPL Racing ušiel po tuhom boji o hlavu. Práve taký bol totiž výrok v hlavných dostihoch dňa, v ktorých OLDFIELDROAD zo stajne MPL pod Jaroslavom Línkom napokon dobehol druhý. V prípade víťazstva by sa totiž teoreticky šampiónom na rovine stala práve stajňa MPL Racing a to o kurióznych 15 EUR !!! Zároveň by získala double.

Gratulácia víťazom a pokoj do stajní všetkým, veľa šťastia do ďalšej dostihovej sezóny !  


VANDUAL zo stajne Vadual víťazom Saint Leger.

25.9.2011, Bratislava - Úradujúca šampiónka - trénerka ing.Zuzana Kubovičová vyhrala takmer všetko podstatné, čo vyhrať mohla. Jej zverenci zvíťazili vo všetkých troch vrcholoch popoludnia a spravila rozhodujúci krok k obhajobe víťazstva v trénerskom šampionáte na rovine. 

  • Vandual zo stajne Vadual s Jaroslavom línkom zvíťazil v poslednej klasike sezóny (okrem toho zverenci zo Senice - Čáčova obsadili aj druhé a štvrté miesto),
  • Move your vision zo stajne OMS & MIKO Racing zvíťazil pod Zdenkom Šmídom v Karpatskej cene (dvojročné kone z Čáčova doplnili výsledkovú tabuľu na štvrtom a piatom mieste) 
  • Aurelia Pia zo stajne Mladen Rihtarič zvíťazila vedená Ninom Murru v Cene zimnej kráľovnej (na senické PD putovali aj dotácie za tretie miesto).

Výsledky


1. MORAL LUQUE ALEX + IKLAND

24.9.2011 Bratislava/Bábolna - Víťazom premiérového ročníka trojdňových vytrvaleckých pretekov so štatútom CEI*** o celkovú prémiu 105.000 EUR sa na 240km trati z Bratislavy do maďarskej Bábolny stal po veľmi dramatickom závere druhý jazdec svetového rebríčka Alex Luque Moral zo Španielska na koni Ikland. Pretekári zo Španielska (víťaz ME v súťaži jednotlivcov) a Francúzska (víťaz ME v súťaži družstiev) si podelili prvých šesť priečok. Na veľmi peknom siedmom mieste preteky dokončila Petra Hubáčová  (JK Napoli) na koni Yasmina du Florival, na desiatom mieste Lucia Starovecká na koni Satén a na jedenástom mieste administratívne ďalšia pretekárka zo Slovenska - Magdaléna Prikrylová na koni Shekel. Preteky úspešne dokončilo 17 súťažiacich dvojíc z celkového počtu 31, ktoré odštartovali vo štvrtok 22.9. v Bratislave.   

Podrobné výsledky


Slovenské kvarteto na ME vo Florac úspešne v cieli

Slovenskí reprezentanti na Majstrovstvách Európy vo vytrvalostnom jazdení vo francúzskom Florac absolvovali úspešne celú 160km mimoriadne náročnú trať pretekov a v otvorenej súťaži aj za účasti jazdcov zo Spojených Arabských Emirátov, Kataru a Bahrajnu skončili v cieli :

  • 40. Feras Boulbol a Medina
  • 41. Feiruz Boulbolová a Milad
  • 42. Charlotte Mlynčeková a Musafer
  • 43. Sylvia Potočná a Silvia

V súťaži družstiev Slovensko skončilo na šiestom mieste. Tímová réžia bola zameraná práve na výsledok v súťaži družstiev a kompletná štvorica našich reprezentantov prišla do cieľa spoločne v rozpätí siedmich sekúnd.

Súťaž ME v kategórii jednotlivcov napokon skončila nasledovne : 

1 Maria Alvarez Ponton ESP
2 Sabrina Arnold GER
3 Pierre FLEURY FRA
4 Virginie ATGER FRA
5 Oriol Casals Fores ESP
6 Julien GOACHET FRA
7 Diana Origgi ITA
8 Sunny DEMEDY FRA
9 Pietro Di Geronimo BEL
10 Annelie Eriksson SWE
11 Celine Just BEL
12 Michel Lequarre BEL
13 Maritza Pereira BEL
14 Laia Muixi Crusellas ESP
15 Emanuele Fondi ITA
16 Ivan Autet Casas ESP
17 Helena TERBEROVA CZE
18 Benedicte SANTISTEVA FRA
19 Carmen Römer NED
20 Danilo De Angelis ITA
21 Jeanne Linneweever-Ribbers NED
22 Carlo Di Battista ITA
23 Frida Ekström SWE
24 Carmen KARPF AUT
25 Alfonso Striano ITA
26 Jannet Van Wijk NED
27 Barbara Peterse NED
28 Nikolay Melbard RUS
29 David Yeoman GBR
30 Yulia Malakhova RUS
31 Catriona Moon GBR
32 Klaudia Al Samarraie GER
33 Tonje DANIELSON NOR
34 Feras Boulbol SVK
35 Feiruz Boulbolova SVK
36 Charlotte Mlyncekova SVK
37 Sylvia Potocna SVK

Trasa pretekov viedla zo štartu v nadmorskej výške cca 500m až na hrebene okolitých hôr do nadmorskej výšky takmer 1600m, aby sa po 160 km dostali späť do miesta štartu, kde bol aj cieľ celých pretekov. Jedna z najnáročnejších tratí v Európe preverila pripravenosť a schopnosti jazdcov aj koní. Z celkového počtu 78 súťažiacich úspešne do cieľa doviedlo svoje kone iba 43 jazdcov.

Výsledky open súťaže ME jednotlivci

Výsledky open súťaže ME družstvá


 

Smer Florac - už vyrazili !!!

V sobotu popoludní sa z Beňadikovej pri Liptovskom Mikuláši na takmer 2000 km trasu s cieľom vo francúzskom Florac vydala slovenská výprava vytrvalostných jazdcov aj so svojimi štvornohými partnermi. Hlavná časť výpravy z klubu Al Asil rodiny Boulbolových počas malej prestávky na odpočívadle Zeleneč pri Trnave prevzala sponzorský balík od spoločnosti TRM a v sobotu večer okolo 19:00 pokračovali ďalej. V Bratislave sa k výprave pripojí Silvia Potočná a spoločne cez Rakúsko a Nemecko, kde majú plánovanú dlhšiu prestávku, putujú do juhofrancúzskeho miesta konania Majstrovstiev Európy.  (istt 3/9/2011)

  • Husky - partner vytrvalostných jazdcov z Al Asil Klubu
  • Husky - partner pre Vaše outdoorové aktivity

 

Na ME endurance 2011 vo štvorici

Na ME vo vytrvalostnom jazdení budú Slovensko reprezentovať štyri dvojice :
Feiruz Boulbolová s Milad, Charlotte Mlynčeková s Musaferom, Feras Boulbol s Medinou a Silvia Potočná so Silviou. Silvia Potočná by mala byť zároveň šéfkou ekipy. Slovenský tím odchádza s cieľom zabojovať najmä o čo najlepší výsledok v súťaži družstiev.


Český St.Leger pre Katelbacha , EMOP a trénerku Kubovičovú. 

28.8.2011 - Praha

Popri úspešnom minulotýždňovom vystúpení na domácej senickej dráhe a troch triumfoch tento týždeň v Bratislave bola Praha svedkom ďalšieho významného víťazstva trénerky  Zuzany Kubovičovej zo Senice-Čáčova, keď jej zverenec - reprezentant stajne EMOP - Katelbach zvíťazil v poslednej tohtoročnej českej klasike - St.Leger  - Listed rovine na 2800 metrov o 800.000 českých korún. Úspech výpravy zo Senice doplnil tretím miestom Silverator zo stajne OMS.

Gratulujeme !!!


Záhoráci pokračujú vo víťaznom ťažení 

28.8.2011 - Bratislava - 16.dostihový deň

Ďalší domáci dostihový míting bol opäť úspešný pre realizačné tímy zo Záhoria. Ďalšie tri triumfy si prippísali kone z tréningu Zuzany Kubovičovej zo Senice-Čáčova, dva triumfy putovali do centrály MPL Racing na Dvore Vampil neďaleko Malaciek, kde Jaroslav Hanáček popri prevádzkovom prvenstve na rovine naladil na víťaznú formu bývalého rakúskeho derby-víťaza Proud Borisa, ktorý s prehľadom ovládol Prútenky šampiónov. Hlavné rovinové dostihy získala Yucca pre trénera Jozefa Lehockého a centrálu Autoopravovne Strnisko z Lakšárskej Novej Vsi. Do skupiny dnes úspešných záhoráckych centrál sa pridala ešte stajňa FeD s trénerom  Jozefom Chodúrom.  Záhorácke úspechy ešte viac zvýraznili Jaroslav Línek a Zdenko šmida obaja s dvoma prvenstvami  a Lukáš Matuský, ktorý navigoval už spomínaného Proud Borisa.


Slovenskí vytrvalci na ME s oficiálnou podporou TRM

26.8.2011 Trnava - Po sérii rokovaní s predstaviteľmi komisie vytrvalostného jazdenia Slovenskej jazdeckej federácie TRM ako oficiálny partner slovenského vytrvalostného jazdenia a zároveň TRM ako oficiálny sponzor slovenského vytrvalostného tímu poskytne pätici nominovanej na Majstrovstvá Európy 2011 vo Florac (10.9.2011) prípravky v celkovej hodnote vyše 2.000EUR.

Lozère Endurance Equestre

Po ME 2009 v Assisi sú to už druhé ME v rade s podporou TRM pre slovenskú reprezentáciu.


Línek víťazne v Budapešti

21.8.2011 - Budapešť

Jaroslav Línek na koni Limoncello zo stajne Blaskan SK zvíťazil v Budapešti v Szent István Díj , dostihoch Listed na 2.200m o 1.620.000 forintov. Limoncello je pripravovaný  v Lakšárskej Novej Vsi dvojicou Chodúr-Línek.  
Druhým miestom debutoval v dostihoch prvej kategórie o 855.000 forintov zverenec Zuzany Kubovičovej Atack zo stajne EMOP vedený Robertom Šarom.


Všetky triumfy zostali na Záhorí - päť víťazstiev Zdenka Šmidu

21.8.2011 - Senica - 15.dostihový deň

Všetky triumfy zo šestice dostihov, ktoré boli na programe dostihového popoludnia v Senici zostali na Záhorí. Päť rovinových dostihov ovládol domáci v Čáčove pôsobiaci jazdec Zdenko Šmida, pričom v troch prípadoch mu boli partnerom zverenci úradujúcej šampiónky - trénerky Zuzany Kubovičovej. Dvoch víťazov - vlastných odchovancov ing.Pisklu vo farbách MPL Racing pripravuje na dvore Vampil Jaroslav Hanáček. Popri víťazstve v rovine získali triumf v jediných steeplechase dostihoch popoludnia. Víťazný realizačný tím doplnil Lukáš Matuský. Zdvoch prvenstiev sa tešili aj domáci OMS Senica, po jednom víťazstve si pripísali domáce PD Senica a Farby Laky Šara z prípravky Jaroslava Brečku.


Mário Hoffman 54. v cieli Sponsor Trophy 

21.8.2011 - Compiegne - Sponsor Trophy

Úradujúci slovenský šampión Mário Hoffamn na koni Ocaz v súťaži družstiev Sponsor Trophy CEI** na 124,2 km došiel do cieľa na 54. mieste. Z rekordného počtu štartujúcich (140) prišlo úspešne do cieľa iba 57 súťažiacich, t.j. iba cca 40%. Mário bol jedným z dvoch členov tímu Globetrotter Youngster 2, ktorí prišli do cieľa.


Pre Ferasa a Faradge stop po 140,5 km

19.8.2011 - Compiegne - Majstrovstvá sveta 8-ročných koní

Feras Boulbol s Faradge na trati majstrovskej súťaže Majstrovstiev sveta 8-ročných koní so štatútom CEI*** na 160km napokon nedorazili do cieľa. Po absolvovaní predposlednej piatej etapy neprešli veterinárnou kontrolou a pre krívanie boli eliminovaní zo súťaže. Taktika na istotu, keď od začiatku súťaže boli na konci štartového poľa, nakoniec nevyšla.

Z 20 dvojíc, ktoré sa postavili na štart, úspešne preteky absolvovala iba jedenástka. Víťazom sa stal SALMAN ISA AL RADHI  (Bahrajn) s PERSEPOLIA LARZAC. Trať o dĺžke 160,5 km absolvovali priemernou rýchlosťou 19,44 km/h.

Predbežné výsledky


V Compiegne napokon iba dve dvojice

Vo fancúzskom Compiegne sa nakoniec predstavia :

Feras Boulbol s Faradge v súťaži Majstrovstiev sveta 8-ročných koní so štatútom CEI*** na 160km. Majstrovská súťaž sa koná v piatok 19.8.2011.

Mário Hoffman s  Karim D'Atur v súťaži Sponsors Trophy so šatútom CEI** na trati 120km. Sponsors Trophy sa koná v nedeľu 21.8.2011.

Výsledky a priebeh súťaží na Endurance Compiegne


11. - 14. 8. 2011 GRAND PRIX CSIO*** BRATISLAVA

Počas súťaží Grand Prix CSIO prebehla v predajni "Všetko pre jazdectvo" prezentácia výrobkov TRM, PAVO a NUTRIHORSE spojená s predajom. Výstavka ako aj predaj pokračujú do 21.8.2011.

Upozorňujeme na akciu na krmivá PAVO spojenú s touto prezentáciou - pri kúpe štyroch vriec jedno vrece zdarma.

náš partner - predajňa

VŠETKO PRE JAZDECTVO

foto : Martina Slováková


11.8.2011 Slovenskí vytrvalostní jazdci mieria na vrcholy sezóny do Francúzska

Početné zastúpenie by mohlo mať slovenské vytrvalostné jazdenie na Majstrovstvách sveta mladých koní vo francúzskom Compiegne 18. a 19.8.2011. Popri Ferasovi Boulbolovi, ktorý na tomto podujatí štartuje pravidelne, by sa v Compiegne mohli objaviť aj úradujúci Majster SR Mário Hoffman či Lucia Starovecká.

Ešte silnejšie zastúpenie by Slovensko malo mať na Majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať na juhu Francúzska vo Florac 10.9.2011. Predbežne na tohtoročný vrchol sa chystá až pätica zástupcov zo Slovenska : Feiruz Boulbolová s Milad, Charlotte Mlynčeková s Musaferom, Feras Boulbol s Medinou, Silvia Potočná so Silviou a Lucia Starovecká so Saténom.

TRM rovnako ako pri ME 2009 v Assisi je pripravené podporiť slovenskú reprezentáciu na tomto vrcholnom podujatí.


6.8.2011 Budapešť - Úspech slovenských koní v maďarskom OAKS

Úspechom slovenských koní skočila druhá maďarská dámska klasika Magyar Kancadíj. Za domácou víťazkou Exlibris so slovenským majiteľsko-trénerským pozadím sa na ďalších priečkach umiestnili tri kobyly zo Slovenska v poradí : druhá Tormenta zo stajne Vaudal od trénerky Zuzany Kubovičovej, tretia Belle Messagere zo stajne Blaskan SK pripravovaná dvojicou švagrovcov Jozef Chodúr-Jaroslav Línek a štvrtá Prima Lunette zo stajne KT Obal pripravovaná trénerom Pavlom Kalašom. 

Úspešným majiteľom a trénerom gratulujeme ! 


5.8.2011 Bratislava - nové partnerstvo

Pred blížiacimi sa súťažami Grand Prix CSIO *** Bratislava sme sa dohodli na spolupráci s mladým slovenským jazdcom Tomášom Kuchárom. Dúfame, že Tomášovi a jeho štvornohým partnerom pomôžeme pri jeho etablovaní sa v slovenskej parkúrovej špičke.


 

28.-31.7.2011 Pezinok - Majstrovstvá SR v skoku na koni

Počas posledného júlového víkendu sa štyri dni v areáli firmy IRI Agroforest Rozálka v Pezinku konali Majstrovstvá SR v parkúrovom skákaní.

My sme palce držali najmä mladému nádejnému jazdcovi Norbertovi Folkmerovi, s ktorým systematicky spolupracujeme už druhú sezónu.

Norovi sa darilo najmä v súťaži družstiev juniorov, kde spolu s dievčatami z JK Napoli Monikou Daridovou a Alexandrou Nálepkovou získal titul Majster SR v skoku na koni pre rok 2011 v kategórii družstiev juniorov.

Blahoželáme !


16.7.2011 Šamorín - Majstrovstvá SR vo vytrvalostnom jazdení

 

V príjemnom letnom, možno trochu teplejšom, počasí sa uskutočnili Majstrovstvá SR vo vytrvalostnom jazdení seniorov a juniorov. Celkovo sa na štart pretekov v areáli niekdajšej dostihovej dráhy postavilo dvanásť dvojíc.

Šesť súťažiacich pretekalo v súťaži seniorov na 100km. Majstrom SR pre rok 2011 sa s prehľadom stal pretekár usporiadajúceho JK Napoli Mário Hoffman na koni Yasmina du Florival pred Janou Bačovou z Farma Gíreth Kaľamenová jazdiacou na Shagya XXVII-1 a Luciou Staroveckou z JŠK Svätý Jur na koni Siglavy Chabir. Do cieľa takmer súčasne prišiel aj Martin Bakoš rovnako z JŠK Svätý Jur na koni  Kerčak. Po druhom okruhu bol pre krívanie eliminovaný Feras Boubol s kobylou Shagya Fruzsina. Z vedúcej pozície po treťom okruhu musela odstúpiť pre krívanie svojho koňa Uster aj Zuzana Sitárová z Farma Jack Mošovce. 

V súťaži na 80km sa popri pätici súťažiacej o titul Majstra SR v kategórii juniorov predstavila v otvorenej súťaži aj Silvia Potočná s koňom Silvia z jazdeckého klubu Fiaker Marianka, ktorá napokon skončila tretia. Titul Majstra SR na rok 2011 v kategórii juniorov získala Lenka Kremlová na koni Cézar z Farma Gíreth. Druhá skončila Karolína Sojková z Ranč DD Nitra s klusákom Star's Misi, ako štvrtá prišla do cieľa a získala tak bronzovú medailu v juniorskej kategórii Charlotte Mlynčeková z Al Asil Liptovský Mikuláš na koni Saqr al Tal. Posledné dve priečky obsadili domáce pretekárky z JK Napoli - debutujúce na vytrvaleckých tratiach - úspešné parkúrové jazdkyne Monika Daridová s koňom Dezal a Alexandra Nálepková s Koheilan Karpat P.

Cenu kondície získala Lenka Kremlová a Cézar v juniorskej kategórii. V seniorskej kategórii cena kondície udelená nebola. 

Popri tradičnej podpore vytrvaleckého jazdenia na Slovensku zo strany firmy TRM, ktorá venovala vecné ceny pre prvé tri dvojice v súťaži juniorov, sa po prvý raz zapojila aj spoločnosť TROUW NUTRITION Slovakia (pôvodne Biofaktory) patriaca do skupiny Nutreco, ktorá je od 1.4.2011 aj oficiálnym distribútorom značky Pavo patriacej do tej istej skupiny, a venovala vecné ceny pre prvých troch v seniorskej kategórii.

Počas celej súťaže mali súťažiaci a návštevníci možnosť pozrieť si ponuku výrobkov značiek TRM a Pavo prípadne mohli dať ochutnať svojim koníkom niektoré z krmív tejto renomovanej značky.

Podrobné výsledky na :  https://www.endurance-timing.info/samorin11_CEN.htm

 IMG_5421DSC_0863DSC_0757IMG_5528IMG_5642 Foto prevzaté z infoendurance.sk


AKCIA !

+10 %

Pavo

Nature’s Best

16,5 kg za cenu 15 kg

do vypredania zásob


TRM OFICIÁLNY PARTNER

SLOVENSKÉHO VYTRVALOSTNÉHO JAZDENIA

 

TRM OFICIÁLNY SPONZOR

SLOVENSKÉHO VYTRVALOSTNÉHO TÍMU